wtorek, 18 sierpnia 2009
Valco Melton
Witam
Powtórzę: Valco Melton. Cóż to za firma? Otóż chiszpańską była wcześniej. Teraz to już amerykański koncern Hot Melt specjalizujący się w urządzeniach przemysłowego klejenia na gorąco. Co do tej specjalizacji, to właśnie chciałem napisać kilka słów teraz właśnie.
Zdjęcie obok przedstawia sprzęt firmy Nordson. Na samej górze, moduł ITW Dynatec. To urządzenia z górnej półki w tym przemyśle!!! Oczywiści nie tylko. Bystre oko zauważy CF200PAD. Pneumatyczne moduły klejowe wykorzystywane są najczęściej w przemyśle średnim i małym. Dlaczego mają większą popularność od oryginałów te produkowane przez Melton-a np.? Cena! Tylko duże korporacje mogą sobie pozwolić na nowinki. A one są świetne dosłownie. Melton, Buhnen, Challenger, to nic innego jak kopie tych urządzeń, tych z dolnej półki. Nowinki strzeżone są patentami! Ale te nowinki to malutki procent rynku! Nordson chyba tego nie zauważył. Samo słowo "Nordson" albo "Dynatec" przyprawia ludzi o ból głowy i szukają gorączkowo zamiennika! A przecież nic nie jest wieczne. Naprawy też nie są wieczne. Można naprawiać do jakiegoś czasu. W końcu i tak trzeba kupić coś nowego. Dlaczego nie zarobić na tanich i jednocześnie opłacalnych naprawach i utrzymać markę na rynku. Nie jestem specem od globalnej polityki finansowej firm. Widzę jednak, że Nordson, ITW Dynatec tracą rynek. Nie mają solidnego zaplecza serwisowego. Nie mają doradztwa techniczno-procesowego. Nie zapewniają klientowi komfortu spokojnie przespanej nocy. Zadowolony klient to stały klient. Może czas to zmienić? To już zmartwienie Panów z Nordson-a.
Melton znalazł sobie przedstawiciela, co prawda jego jakość usług budzi spore zastrzeżenia. Ale go ma.
Buhnen nie ma dobrego zdania wśród klientów z tego co słyszę. Challenger to już historia (ale to marka Nordson-a). Pozostał Melton.
Ten stara się psuć krew potentatom. Skutecznie jak się wydaje na dzień dzisiejszy. Zastanawiam się jeszcze nad jednym. Być może ci giganci mają gdzieś mały i średni biznes. Może stawiają na wielkich? Nie wiem. Wiem jedno. Tracą klientów w Polsce. Czy ty!ko w Polsce? Tego też nie wiem. Ale nawet kilka lat temu (nie było kryzysu) w fabryce P&G na warszawskim Targówku szukano zamienników! Przedstawiciele Nordson-a przyjeżdżali do Procter&Gamble i dziwili się, dlaczego zaprzestano kupować moduły, właśnie CF200PAD czy EP10. Byłem na tym spotkaniu i wciskałem im kit o mniejszym zużyciu itp. W praktyce wyglądało to tak, że naprawy były o wiele tańsze. Firma Termolan też próbowała się wgryźć. Robiliśmy to sami na warsztacie w Warszawie i ich też posłaliśmy na szczaw. Nie wiedzą co Polacy potrafią!
Melton postawił na mniejsze przedsiębiorstwa i na znaną, sprawdzoną i skuteczną technologię (nie jego co prawda). Skopiował, zmniejszył ceny (bo jest z czego) i zaczyna rządzić!
Melton to trzecia pozycja na rynku Hot Melt, chociaż sam nic nie zrobił tak na prawdę w dziedzinie technologii klejenia na gorąco. Nawet zdjęcia na jego serwisie nie są jego własnością.
W tym całym zamieszaniu zapraszam na stronę P.H.U.BetaFil-Hot Melt. Naprawiamy ten cały sprzęt po bardzo konkurencyjnych cenach!
Jeśli szukacie wsparcia procesowego w aplikacjach na gorąco, zapraszam na hot melt support. W przypadku gdy skorzystacie z usług napraw, wsparcie otrzymacie za darmo!
Pozdrawiam
BetaFil
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz