środa, 18 lutego 2009
Przemysłowe klejenie na gorąco-CF200 PAD
Pisałem już o tym kontrolnym module sterującym bardzo dużo. Dzisiaj chcę zamieścić fragment z drugiej części poradnika obsługi, dostępnego na moim prywatnym serwisie HotMelt-support.
Piszę tam o jednym ze sposobów doraźnego radzenia sobie z modułem klejowym, gdy jego tłok traci szczelność.
Owocnej lektury:
Oznaki rozszczelnienia tłoka iglicy modułu sterującego
CF200 PAD-mechanizm zamykania działkaJak i dlaczego może dojść do jego rozszczelnienia? Tym tematem zajmiemy się w dalszej części poradnika.Teraz omówimy tylko objawy.
Uwaga! Sprawdzenia należy dokonywać na pracującym module (iglica otwarta-musi być podane powietrze sterujące)!
Przykładamy dłoń nad otwór w górnej części tulei regulacyjnej. Jeśli poczujemy podmuch powietrza wydobywającego się z tego otworu oznacza to, że tłok traci szczelność. Co wtedy zrobić? Najlepiej wymienić moduł sterujący. Dla doraźnego ratowania sytuacji należy:
1. Zwiększyć wartość ciśnienia powietrza sterującego, kompensując w ten sposób jego ubytki.
2. Zmniejszyć docisk sprężyny zamykającej. Należy wykonać jeden pełen obrót tulei regulacyjnej w lewo (wykręcić ją).
Trzeba jednak mieć świadomość o zagrożeniach takiego postępowania.
Czynność tę powinna wykonywać osoba upoważniona, przestrzegająca warunków bezpieczeństwa! Jakich zagrożeń możemy się spodziewać?
Przede wszystkim, moduł traci czułość. Później reaguje na sterowanie pneumatyczne. Jest to bardzo ważne w przypadku aplikacji przerywanych. Czym większa prędkość aplikacji (ilość wykonywanych cykli na minutę), tym zagrożenie jest większe. Chodzi o czas otwarcia i zamknięcia modułu, a co za tym idzie, miejsce nałożenia kleju na produkt. Może zmienić swoje położenie, lub działko może się zupełnie nie domykać! W przypadku aplikacji ciągłych mamy większe pole manewru.
BetaFil
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz